2012 m. birželio 15 d., penktadienis

Shit list


Su D., prieš >metus ar porą buvom sumastę parašyt shit-list'ą internetinių tipų, kurių nelabai mėgstam. Aš savo dalį aprašiau ir čia dabar įmetu, o D. parišo.

-Supermenai - kurmiai. Viską žino ir žino geriau, o jei kartais nėra taip kaip jie žino – vis tiek žino kaip “turi būti”. Nediplomuoti politinės teisės, istorijos, muzikos, filosofijos ir beveik visų humanitarinių mokslų ekspertai. Interneto forumuose tokie yra labai įžeidūs, o baruose kalba monologu. Pasiginčyt neįmanoma, nes informaciją apdoroja taip, kad jie visuomet turi ką atsakyti (“visgi naujosios Gvinėjos mokslininkai nustatė, kad žemė ploksčia. Tą patvirtino ir Kazachstanas! Nejau gali atremti mokslininkų argumentus????!!!!??”), o tu beri žirnius į sieną, kol suvoki, kad gali padėti tik ignore.

 -Radikalios d-poezininkės. Pradinė supermamų vystimosi stadija, kada nebesivystoma. Vystamasis sustoja ties mažybiniais žodžiais, debesimis, migla, rudeniu, gyvenimu, sutemomis arba radikaliai gilia mintele, dažnai septynmečio vaiko lygio metafora. Fotografuoja (save). Yra poetės. NEvidutinybės. Sako, kad klauso ir metalo. Sako, kad skaito. Mėgsta tik nekomercinį kiną. Geria arbatą, visi patinka, visi įdomūs, visus myli (apsikabinimo garsą (!) gali girdėti kitoj gatvės pusėj), nesibodi bučinukais (t.y. : *) ir t.t. Šiaip, labai nemalonūs žmonės. Negana to, iš pažiūros asmeniškus ir intymius dalykus skelbia viešai ir mano, kad išvertus savo vidų vidaus padaugėja. Ne, nepadaugėja, vištos jūs!

 -Giliaminčiai arba žiauriai demonstratyvūs intelektualai. Dažnai cituoja Nyčę, Šopenhauerį ir kitus ikimodernius filosofus arba/ir Šliogerį, nes modernių nesupranta arba/ir tarybinėje tėvų bibliotekoje buvo tik “filosofijos chrestomatija” + Šliogeris. Visi žino, jie skaito ar kada nors yra perskaitę. Jie - Donskis.

 -Bijantys kritikos. Mano, kad klysti yra antžmogiška arba/ir gėda, todėl kritiką traktuoja kaip tiesioginį įžeidimą jų asmeniui. Nesupranta, kad teisė išspjauti bet kokią verbalinę bjaurybę man į ačkarikus (nes skaitymo momentu nebegaliu pasukti atgal) automatiškai duoda teisę ir kritikai. Kaip ir kritikos kritikai; prašom, turit teisę.

-Anti-krikščionys, rimtieji. Neturiu omeny tų bajerių, hiperbolių ar provokacijų, nes kartais vis dar juokinga (satan satan, marijos aborto apeigos). Bet nuvesę tie demontratyvūs Mikka (CB), Xastur‘čiko rip-off‘ai rimtai tikintys, kad kova (trol lol lol!) su krikščionybe ir anos sunaikinimas (kuris, aišku, yra realus!) yra kelias į laisvę (lol) ar ten kažką. Apie konstitucines teises nėra girdėję. Apie mokslo filosofiją nėra girdėję, - ne, geriau paatnašausiu Šetonui ir stosiu į kovą!

-Naujieji pagoniai, technofobai Šliogeristai. Reikia - nereikia akcentuoja lokalumą ir praeitį. Mano, kad globalizacija vienareikšmiškai - šūdas (aišku naudojasi internetu, ėda kebabą, geimina ir nemato kitų, jiems neparankių disonansų arba turi jiems pateisinimą (kognityvinis disonansas jiems yra toks nenatūralus dalykas, todėl jei neišeina padaryti taip, kad jo nebūtų, reikia išsiimti smegenus ir naudotis kurio nors jų „autoriteto“ smegenais), lemsiantis visokius regresus ir pasaulio pabaigą. Tobulai išmano Lietuvos politiką, istoriją, sąmokslo teorijas. Dabartis ir ateitis jiems neturi jokios reikšmės. Norėtų gimti prieš >20 metų, t.y. prie ruso arba kai nebuvo interneto. 

-Idėjininkai ir „metalas išgelbės pasaulį“. Vienybininkai, išauklėti Metalo Biblijos. Nebūtinai apsikarstę dekoracijomis. Rėkia apie ideologiją, metalo legendas, idėją, gali ją tiksliai suformuoti bei bruka ją kitiems (dažniausiai patiria kolapsą, kai absoliutinta idėja susiduria su + y). Nuolat giriasi kokią vinilo plokštelę ką tik nusipirko ir vadina tai metaline ezoterika. Tai nėra ezoterika, tai - žiauri tuštybė. 

 -NEvidutinybės. Asmenybė, unikalumas ir kiti pezalai. Žmonės, kurie nepasimauna ant blizgučių (t.y. neišsiskiria savo išvaizda) ir visi tie, kurių jie nepažįsta yra vidutinybės. Susipažinus reikia pademonstruoti išprusimą arba kokį įdomumą; pvz. vaikštau per sienas.

 -Neturintys sugebėjimų naudotis google. “Gal kas žinot ar Kauno akropolyje yra maaaxima??????” 

 -Mėmės, pranešantys apie kiekvieną savo judesį visuose socialiniuose tinkluose aka šiandien suvalgiau du sumuštinius. Vienas su dešra, kitas su sūriu. Skanūs buvo sumuštiniai (o jūs ką valgėt?????)!

 -Nemandagūs beraščiai. Turiu omenyje nebūtinai gramatines klaidas, o nesugebėjimą suformuluot minties. Tokie genialiai rašo forumuose, tačiau patys negalvoja nei apie savo posto turinį, nei apie žmones, kuriems teks jų postą perskaityt. Todėl tam, kad suprastum jog jų žinutės turinys visgi yra žiauri nesąmonė turi sugaišti daugiau laiko ir resursų. Kitaip tariant, įdedi pastangų, o gauni špygą.

 -Tarpas prieš kablelį - vyžos kyšo iš kišenės.

 -Troll hunter’iai, rėkiantys "Nuošalė! Nuošalė! Tema apie koncą (t.y. reikia paklausti kiek kainuos bilietas, papasakoti patiko/nepatiko), o ne apie komunizmo sampratą ir įtakas!!!! " Kai kalba eina ne apie aiškų klausimą/informacijos prašymą (pvz. parekomenduokite muzikėlės, panašios į x, y ir z), tai nuošalės yra geriausia, ką gaunu iš internetinių formumų. Tiek pasijuokt, tiek pastebėt kaip žmonės mąsto; o išmąsto kartais įdomiai.


3 komentarai:

 1. Gal tikrai tu lipk nuo kompo ir varyk keliaut.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. : )
   Kad jau porą dienų Kopenhagoj, poryt turbūt į Brno. Čia senas shit-list'as ir vakar tik kiek paredaguotas, todėl toks piktas.

   Panaikinti
 2. Autorius pašalino šį komentarą.

  AtsakytiPanaikinti